Informace pro Vás

Úvod:

     Na této stránce naleznete mnoho důležitých informací, které se Vám budou hodit nejen při rekonstrukci bytu, ale i při jeho plánování.

Administrativa spojená s rekonstrukcí bytu:

     Před zahájením vlastní rekonstrukce bytu je potřeba zajistit administrativní stránku věci. Nikdo zVás přece není rád plátcem pokut za různá pochybení, která mohou nastat. V případě Vašeho zájmu veškerou administrativu rádi vyřídíme. Zde jen pro Vaši informaci uvádíme, co vše může nastat.

Stanovisko odboru památkové péče

     Zkontrolujte si, zda se Váš byt nenachází v domě s památkovou ochranou (tento údaj najdete v katastru nemovitostí, na internetu www.cuzk.cz).

     V případě památkové ochrany je nutné požádat o souhlas s provedením téměř jakékoliv opravy. Souhlas se vztahuje především na opravy dveří, oken, změny dispozic, opravy topení a elektroinstalace, opravy podlah a stropů. Může se vztahovat ale i na obnovy maleb a nátěrů (například, je-li dům kulturní památkou). Všeobecně je lepší se zeptat i na maličkost, než se pak s úřady dohadovat ...

     V žádném případě nedoporučujeme odbor památkové ochrany obejít. Vždy se najde soused, který za Vás vaši reklonstrukci "nahlásí".

Stavební úřad a Vaše rekonstrukce

     Podle stávajícího znění Stavebního zákona lze podle rozsahu prací rekonstrukce v bytě rozdělit na "Udržovací práce", práce vyžadující "Ohlášení stavby" a práce vyžadující vydání "Stavebního povolení".

     "Udržovací práce" jsou vlastně jednoduchými pracemi, na jejichž provedení není potřeba ani "Ohlášení stavby", ani "Stavební povolení". Patří sem například malování, lakování, obnova povrchu stěn, podlah a stropů (omítky, dlažby, SDK podhledy), obnova koupelen a WC (obklady, dlažby, výměna sanity atp.).

xx

x

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 85 hostů a žádný člen

  • Počasí Praha +

    Radar bouřky
  • 1